Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Czyścić Płyty, Usuwać Rysy, Gile Itp...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#21 devotional_

devotional_
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 16:34:33

również mam takie pytanie, czy porysowane płyty z PsOne będą psuły/niszczyły napęd ? Pozdro

#22 ydl-follower

ydl-follower
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 17:07:59

Zadajcie sobie to pytanie, ale dla innego sprzętu jaki już używaliście. Jestem niemal pewien, że nie będzie to miało wpływu na żywotność lasera w ps3 lub taki marginalny, że dopiero gdy wyjdzie ps1x odczujecie to :sweat:, ale jaka jest właściwa odpowiedź :blush:?!
[Mój poradnik nr 1] ps3site.pl/forum/topic/23944-instalacja-yellow-dog-linux-6-2-od-podstaw [Mój poradnik nr 2] ps3site.pl/forum/topic/23946-praktyczne-wykorzystanie-yellow-dog-linux-6-2

#23 Mkkala

Mkkala

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 228 postów

Napisano 20 grudzień 2009 - 17:27:42

Byłem w sklepie i niestety jestem niezadowolony z "regeneracji płyt". W sumie nie ma teraz większych rys, ale za to jest tysiące "małych rysków" i same smugi na płytach (pewnie dlatego, że szmatka była do bani). Niestety jestem niezadowolony, płyty nie wyglądają jak "nowe". Ale wiadomo, chodzą normalnie jak wcześniej. Już nie wiem co robić dalej. Odłożyć te płytki czy sobie pykać w nie na ps3? Błagam niech ktoś mi napisze czy porysowane, pobrudzone płyty PS1 mają wpływ na laser ps3?

Użytkownik Mkkala edytował ten post 20 grudzień 2009 - 17:28:25

#24 bushman_editing

bushman_editing
  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu

Napisano 20 grudzień 2009 - 18:52:08

Nie orientuje się, ale skoro to normalne płyty CD/DVD to
może da się je normalnie przegrać w PC?

#25 Mkkala

Mkkala

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 228 postów

Napisano 20 grudzień 2009 - 20:54:23

Nie orientuje się, ale skoro to normalne płyty CD/DVD to
może da się je normalnie przegrać w PC?

PS3 odtwarza jedynie oryginalne gry PS1 i nie ma możliwości grania na kopiach :thumbsup:

Po wielu przemyśleniach stwierdzam, że mimo "złego wyglądu" płyt laserowi nic nie powinno się stać po dłuższym graniu. Skoro wszystkie gry chodzą dobrze, płynnie, nic się nie zacina, laser nie ma "styczności bezpośredniej" z płytami to na logikę biorąc laser nie powinien "szybciej się zużywać". No to odpowiedziałem sobie na swoje stawiane pytanie :tongue: Pozdro for all!

Użytkownik Mkkala edytował ten post 20 grudzień 2009 - 20:57:21

#26 Duvel

Duvel

Super Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 408 postów
  • Gadu-Gadu
  • PSNidwow1q

Napisano 20 grudzień 2009 - 21:32:10

Witam! Mam wielki problem i proszę o odpowiedź. Posiadam 15 oryginalnych płyt gier PS1 i nigdy ich praktycznie nie odtwarzałem na PS3, gdyż stan techniczny tych płyt jest kiepski (lekko popalcowane, są mocno porysowane) Sprawdzałem kilka gier PS1 i gry te chodzą bez problemów. Moje pytanie brzmi. Czy bez obaw mogę takie płyty odtwarzać na PS3? Czy laser PS3 nie będzie "szybciej się zużywał"? Dla niektórych te pytanie może być głupie ale raz na zawsze chce rozwiać te wątpliwości ;) Dziękuję i pozdrawiam ^^

To odpalcuj te płyty.
Niestety, ale takimi płytami możesz zużyć laser w konsoli.

Dołączona grafika

#27 Mkkala

Mkkala

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 228 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 17:22:23

To odpalcuj te płyty.
Niestety, ale takimi płytami możesz zużyć laser w konsoli.

Z jedną grą faktycznie mam problem : Destruction Derby 2. Ścieżka muzyczna w menu zacina się :(
Skoro regeneracja płyt nie podziałała to zrobię jeszcze jedno. Zakupiłem takie coś : https://ssl.allegro....lyt_cd_dvd.html

Mam nadzieję, że dzięki temu wszystkie smugi zostaną wyczyszczone i płyta będzie wyglądała jak "czarna" :tongue: Przyznam się szczerze, że tą całą sytuacją jestem trochę zdesperowany. 15 super gierek z PS1 i grać w nie się boję z powodu jakości płyt. Jak patrzę pod światło to te płyty są lekko "szare" z powodu złego wyczyszczenia płyt z resztek płynu gównianą szmatką. Mam wrażenie, jakoby 1000 małych rysików było na tych płytach (ale wydaje mi się, że to takie złudzenie związane ze smugami) No to w środę zobaczymy, czy uratuję płyty. Jak nie to ponad 200 złoty poszło się kąpać :( Ale jestem w miarę dobrej myśli :unsure:

#28 sndwwa

sndwwa

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 196 postów

Napisano 22 grudzień 2009 - 09:08:13

co do czyszczenia płyt jeżeli są porysowane radze je oddać do servisu ( ogłaszają się na allegro) cena renowacji płytki to około 9-15zł zależy gdzie wyślecie , co do efektu , ostatnio podniosłem Xklocka znajomego z ufc w środku , płytka zaczęła drżeć i powstała zeszlifowana obręcz na środku płytki :) oddałem taką płytkę do renowacji i zaczęła chodzić normalnie :)

a co do uszkodzenia lasera....jeżeli są to drobne ryski to o ile pamiętam już psOne w razie błędów na cd zastępowało je sobie zerami i po prostu podczas gry czasem waliły się tekstury itp ale gra chodziła , jeżeli płyta była bardziej porysowana to ps robiła kilka prób odczytu i nie wgrywała po prostu gry , dzisiejsze lasery są mocniejsze i ryski szczególnie na Cd z psOne powinny odczytać bez mniejszego problemu co do uszkodzenia lasera to zakatujemy go prędzej nagrywanymi płytami (może się rozstroić) niż oryginalnymi porysowanymi wiem ze do PS1 i ps2 potrafiłem wkładać naprawdę zniszczone płyty i nigdy nie było nawet zgrzytu z lasera , więc prawdopodobieństwo zniszczenia lasera w ps3 w ten sposób jest nikłe a nawet powiem ze niemożliwe chyba ze płytka pęknie w środku ,chociaż na pewno znajdzie się ktoś kto wam napisze ze jak tylko zbliżycie porysowana cd do ps3 to laser będzie się psuł :)

a co do domowego czyszczenia płyt...profesjonalny sprzęt kosztuje parę ładnych złotych i na pewno nikt go nie kupi , ja czyszczę zakurzone , zmatowione płytki szmatką z mikrofibry zwilżoną Płynem lub pianką do czyszczenia monitorów ( to jest to samo co wszystkie środki czyszczące cd itp) ale musicie uważać bo jeżeli płyta jest zakurzona , lub powstało na niej takie zmatowienie musicie je czyścić czystą szmatką bo powstaną ryski od kurzu.

Użytkownik sndwwa edytował ten post 22 grudzień 2009 - 09:12:35

#29 Mkkala

Mkkala

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 228 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 21:55:29

Nadszedł dzień ostateczny... Dzisiaj dostałem płyn i niestety... Wszystkie płyty, które poszły do "wygenerowania" nie da się ich wyczyścić. Są tak zje*ane, że tych smug nie da się wyczyścić. Jedynie dwie gry, które nie poszły do regeneracji, po wyczyszczeniu lśnią na czarno, aż się błyszczy :D Oczywiście te dwie płytki mają troszkę rys, ale tak naprawdę nie jest dużo tych rys :D

A o to lista zepsutych gier PS1 ;( :

V-Rally 2
Die Hard Trilogy
Formula One
Vigilante 8
Driver 2
Destruction Derby 2
Rapid Racer
Monster Truck
Total Drivin
Quake II
Rogue Trip
essential demo 12
euro demo 48

gry, które mogę bez obaw odtwarzać :D :

Medal Of Honor Underground
Carmageddon

Niestety smutne, lecz prawdziwe ;( . Na pocieszenie co mogę napisać to jedynie fakt, iż jest mała nadzieja, że kiedyś te gry pojawią się na PSS :D . Niestety za swoją głupotę trzeba płacić koszt : ponad 200 zł :pardon:

Swój wątek uznaję za zamknięty, oczywiście całego tematu proszę nie zamykać, gdyż pewnie temat na "porysowane płyty" pewnie się jeszcze przyda :tongue:

Pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt!!! :thumbsup:

Użytkownik Mkkala edytował ten post 23 grudzień 2009 - 21:56:37

#30 qgar

qgar

mgr inz. :D

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3894 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 14:22:49

No sa w kolekcji perelki w ktore i ja chetnie bym pogral. Probowales czyscic te plytki na wlasna reke? Moze sprobuj oddac jedna do serwisu regenerujacego, moze oni cos wskuraja.
betatesterzy to gatunek wymarly
Dołączona grafika

#31 ZiateK

ZiateK

Super Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 17:55:26

No sa w kolekcji perelki w ktore i ja chetnie bym pogral. Probowales czyscic te plytki na wlasna reke? Moze sprobuj oddac jedna do serwisu regenerujacego, moze oni cos wskuraja.

Przecież oddał.

Co do tematu, spróbuj sam powycierać te płyty jakąś ściereczką. Najlepiej z mikrofazy, czyli taką jak się czyści okulary.

PlayStation 3 Slim 250 GB + LG 42LV5400.

ZiateK.png

#32 qgar

qgar

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3894 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 19:36:34

Racja, nie doczytalem. Moze spowodowane to jest tym, ze plyty z psxa sa specyficzne w swoim wykonaniu. Czarne, i do tego cienszy fragment plyty przy srodkowym otworku.
Dołączona grafika

#33 Gallheari

Gallheari
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 09:48:09

Cześć dziś rano gdy leżałem w łóżku usłyszałem jakby coś spadło w Salonie... Oczywiscie hmm... nic sie nie przejmując poszedłem dalej spać. Gdy wstałem musiałem zająć się moim młodszym "kochanym" ( :scare: ) Braciszkiem , Gdy go woziłem w jego chodziku za uwarzyłem pod ps3 Płytę na wierzchu... Jakoś mnie ona zaciekawiła bo nigdy nie zostawiam tak płyt. Wziąłem ją i odwróciłem ( :scare: ) OMG mój nowy Assassin's Creed Doszczętnie porysowany :mad: . Oczywiscie w ps3 jest tak , ze wystarczy wcisnąć guzik a płytka wychodzi sama więc nie miałem wątpliwości kto za tym stoi!!! :/ . Wziąłem płytkę i zacząłem czyścić , rysy jakimś cudem zeszły (dzięki bogu) ale zostały straszne ale to straszne smugi i jak pocieram szmatką to się rozcierają ale za Ch** nie chcą zejść ... Może wiecie czym i jak sie czysci płyty Blue Ray ? PS. Ta rzecz , która spadła jak sie później dowiedziałem było PS3 :scare: Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki jak przeczyścić ten nośnik... :wacko:
Dołączona grafika

#34 Han

Han
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 11:05:31

Z tego co piszesz, to wygląda na to, że ty tą płytę wręcz torturowałeś, żeby tylko rysy zniknęły...
Ja zazwyczaj używam lekkiej dawki perfum i czyszczę delikatnie chusteczką...
Może spróbuj właśnie tak?

Pozdrawiam.

#35 Joiny

Joiny
  • Użytkownicy
  • 13 postów
  • Gadu-Gadu
  • PSNidJoiny20

Napisano 30 styczeń 2010 - 11:15:15

Niestety,ale wątpię,żeby w twoim przyypadku coś oprócz profesjonalnego czyszczenia płyt pomogło. Domowe sposoby nie usuną głębokich rys jak i smug.

#36 Gallheari

Gallheari
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 14:05:14

Z tego co piszesz, to wygląda na to, że ty tą płytę wręcz torturowałeś, żeby tylko rysy zniknęły...
Ja zazwyczaj używam lekkiej dawki perfum i czyszczę delikatnie chusteczką...
Może spróbuj właśnie tak?

Pozdrawiam.

Nie nie torturowałem jej... Znalazłem jakąś miękką szmatkę i wycierałem na około... A z tymi rysami było tak ... na samym początku jak to pisałem myślałem , że są to własnie rysy jednak później dostrzegłem , ze jest to taki jakby klej :P (w sumie to ślina + Chrupki kukurydziane + wycieranie o siebie i macanie jak tylko się da dało złudzenie , że jest porysowana tak jakby ją położyć na ziemie i przejechać butem po niej ) Dlatego tak łatwo zeszło... Płyta chodzi, jednak są na niej te smugi :// Niechałbym aby laser w PS3 się męczył przy odczytywaniu takiej płyty. Spróbuję zaraz troszkę perfum na szmateczkę i wytrzeć mam nadzieje , ze coś to da .

Użytkownik Gallheari edytował ten post 30 styczeń 2010 - 14:06:10

Dołączona grafika

#37 qgar

qgar

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3894 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 14:47:15

Na przyszlosc nie wycieraj plyty ruchami okreznymi, bo tak powstale rysy najbardziej przeszkadzaja podczas odczytu. Najlepsze sa ruchy od srodka na zewnatrz plyty. A jak to wytrzec? Jakis alkohol i trzec trzec trzec. Chyba nie liczysz ze ktos zapoda jakis magiczny sposob abra kadabra. Plyta to tylko kawalek plastiku a nie wahadlowiec kosmiczny wiec nie trzena jakichs kosmicznych metod.
Dołączona grafika

#38 Gallheari

Gallheari
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 15:35:42

Na przyszlosc nie wycieraj plyty ruchami okreznymi, bo tak powstale rysy najbardziej przeszkadzaja podczas odczytu. Najlepsze sa ruchy od srodka na zewnatrz plyty. A jak to wytrzec? Jakis alkohol i trzec trzec trzec. Chyba nie liczysz ze ktos zapoda jakis magiczny sposob abra kadabra. Plyta to tylko kawalek plastiku a nie wahadlowiec kosmiczny wiec nie trzena jakichs kosmicznych metod.

Nie no myślałem , ze są jakieś specjalne preparaty do czyszczenia płyt Tak jak do monitorów , szyb etc. Właśnie o to mi chodziło , żeby dowiedzieć się czym najlepiej byłoby wyczyścić taką płytę... Uzyskałem odpowiedź i bardzo dziękuje wszystkim za pomoc !
Dołączona grafika

#39 clean-bean

clean-bean
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 wrzesień 2010 - 20:08:06

dzisiejsze lasery są mocniejsze i ryski szczególnie na Cd z psOne powinny odczytać bez mniejszego problemu

i ty się nie zgodze mam płytę z muzyką na porysowanych płytkach i się śninają, oczywiście niektóre

Użytkownik clean-bean edytował ten post 08 wrzesień 2010 - 20:10:40

#40 GoldenEye

GoldenEye

Super Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 10:30:31

<br />dzisiejsze lasery są mocniejsze i ryski szczególnie na Cd z psOne powinny odczytać bez mniejszego problemu <br /><br />i ty się nie zgodze mam płytę z muzyką na porysowanych płytkach i się śninają, oczywiście niektóre<br />

<br /><br /><br />

Kiedyś widziałem gości który miał taka maszynkę wkładał płytę do niej i rekonstruował porysowana warstwę płyty.
Taki zabieg kosztował 10zl, robił tak z CD 100% i chyba z DVD ale już nie pamiętam.

A co do czyszczenia płyt to tak jak napisałem w innym temacie, ściereczka z mikrofibry+chuchnąć na płytę.
Efekt lepszy niż wszystkie specyfiki które są dostępne, 15 lat już tak płyty wycieram i nigdy nie zniszczyłem powierzchni.
Dołączona grafika

Jeśli twój świat stał się inny, lepszy dzięki mojej pomocy nie krępuj się daj plusika.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Font:
Arial | Calibri | Lucida Console | Verdana

Font Size:
9px | 10px | 11px | 12px | 10pt | 12pt

Color: