Skocz do zawartości

Zdjęcie

Serwis Konsoli

ps3 problem awaria serwis zepsuta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4175 odpowiedzi w tym temacie

#41 f0ol

f0ol
  • Użytkownicy
  • 43 postów
  • Gadu-Gadu
  • PSNidf0olas

Napisano 08 styczeń 2008 - 11:51:44

kekeke i kolejny przypadek po miesiacu czekana na konsole z serwisu bo w temtej pad naped 60gb wymienili mi na nowke sztuke caly uradowany do domku podlanczam jupi i odrazu robilem update no i sie zrobilo i klapa konsola sie moze na 100x uruchomien pusci ze 2x a wiesza sie zaraz na poczatku jak sie wyswietla napis sony , wyciagne dysk to sie uruchama za kazdym razem a wloze to zwis na dziendobry macie jakies pomysly juz moja 2 konsola i obie zlom. Czyzby tym razme mi sie dysk trafil zdupany ??? robilem formaty restarty konsoli wszystko co sie da nic nei pomaga a 2 dysku nie mam zaby podlonczyc i sprawdzic
Warhawk - Call of Duty 4 - THE EYE OF JUDGMENT - Far Cry 2 - Bioshock - Killzone 2 -Midnight Club Los Angeles - Buzz Quiz TV+ FragFX

Dołączona grafika

#42 arab

arab

(ex)Naczelny zg(red)

• Administratorzy
  • PipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 08 styczeń 2008 - 14:31:36

Cóż, od nowości mam już trzecią konsolę. Więc nie jesteś odosobniony. Może faktycznie coś z dyskiem nie tak.
Dołączona grafika
Spoiler

#43 f0ol

f0ol
  • Użytkownicy
  • 43 postów
  • Gadu-Gadu
  • PSNidf0olas

Napisano 08 styczeń 2008 - 15:05:09

arab dysk mialem inny wymienilem to samo serwis wita . Arab i co trzecia jzu dziala ?
Warhawk - Call of Duty 4 - THE EYE OF JUDGMENT - Far Cry 2 - Bioshock - Killzone 2 -Midnight Club Los Angeles - Buzz Quiz TV+ FragFX

Dołączona grafika

#44 DAvID117

DAvID117
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 22:03:58

Witam!

Mam duży problem związany z serwisem konsoli.

PS3 mam od około dwóch miesięcy. Pewnego niedzielnego popołudnia jak gdyby nigdy nic grałem w Resistance, przeszedłem level i nagle filmik nie chciał się wczytać. Czytnik wydawał dziwne odgłosy, jakby cały czas doczytywał dane z płyty. Zresetowałem grę i próbowałem odpalic ją jeszcze raz lecz bezskutecznie. Sprawdziłem wszystkie płyty jakie ps3 powinna czytać i żadna nie wchodziła. Pomyślałem sobie odrazu, że padł czytnik i powinienem oddać konsolę na gwarancję... Po kilku dniach, dokładnie 17.12.2007 ps3 trafiła do autoryzowanego serwisu Sony we Wrocławiu. Sprzęt wysłałem firmą kurierską zapakowany w oryginalnym pudełku... I tu się zaczyna mój dramat. Dzisiaj 11.01.2008, po niemalże czterech tygodniach dzwoni do mnie Pani z serwisu z wiadomością, że konsola owszem wróciła z naprawy ale naprawa nie została dokonana z powodu mechanicznego uszkodzenia gniazda zasilania!!! W pierwszej chwili myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok! Odkąd mam PS3 dbałem o ten sprzęt jak o własne dziecko, utrzymywałem ją w dużej czystości, praktycznie tylko kilka razy odłączałem ją od listwy! I tu nasuwa się moje pytanie. Co mam z tym zrobić? W serwisie powiedziano mi, że mogę sobie ja conajwyżej odebrać i tyle.
LUDZIE POMOCY!!!
Za konsole są zapłacone dopiero trzy raty, a tu taki numer! Nie mam zielonego pojęcia co mam z ta sprawą zrobić. Będę wdzięczny za każdą sensowną radę.

#45 Spawn

Spawn

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 121 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 22:07:51

A gdzie kupiłeś?
Dołączona grafika

#46 DAvID117

DAvID117
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 22:17:11

Konsole kupiłem razem z BRAVIĄ KDL-W2000 w BEIKO centrum Sony w Radomiu... Jestem z okolic Wałbrzycha, dlatego musiałem wysyłać ps3 do Wrocławia...

Użytkownik DAvID117 edytował ten post 24 styczeń 2009 - 16:49:54

#47 Dante

Dante

Super Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1073 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 22:22:08

Stary wybacz, ale BEiKO to najgorsze centrum sony jakie w życiu widziałem, obsługa opryskliwa, znają się na sprzęcie na poziomie panów z MM... Nie wiem co mam ci poradzić, Sony daje gwarancję międzynarodową, pójdź do innego centrum sony i zobacz co tam powiedzą.
www.motosquad.boo.pl
Aktualnie PSP-2000, PS3 Slim 250GB i stary dobry PSX
Były posiadacz Playstation 3 60GB, Wii, PS2 jak i Xboxa 360

#48 DAvID117

DAvID117
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 22:38:02

Sprawa wygląda tak, że zgodnie z kartą gwarancyjną konsole mam oddać do najbliższego serwisu... Także kwestia tego w jakim sklepie ją kupiłem nie ma większego znaczenia. Przynajmniej tak mi się wydaje...
Na Dolnym Śląsku najbliższy serwis jest we Wrocławiu i tam wysłałem ps3, oni dopiero ją wysyłają chyba do Warszawy, albo jeszcze gdzieś indziej i dopiero tam jest serwisowana. Problem w tym, że jak już trójka wróciła z naprawy to serwis (ten wewnętrzny) wystawił ekspertyzę, że konsola ma uszkodzenie mechaniczne w gnieździe zasilania... Tyle że jak mi sie posypał czytnik to konsola była na chodzie, wszystko działało oprócz czytnika oczywiście...
Zadzwoniłem jeszcze do Obsługa klienta, a tam po podaniu nr seryjnego konsoli powiedzieli mi, że podtrzymują ekspertyzę serwisu... Normalnie dramat.
Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać...

#49 razik

razik

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 146 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 23:00:17

Kurde, współczuję. Nie wiem co w takiej sytuacji bym zrobił. Spróbowałbym w innym centrum, masz podbita gwarancję to producent powinien ją (widać teoretycznie) respektować. Jeśli drugi serwis odesłałby mnie z kwitkiem wtedy wysłałbym faks do Centrali Sony na Polskę i poskarżył się na ten oddział. W odwodzie zostaje Ci jeszcze UOKIK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) link niżej:
uokik sprawy indywidualne
Ale to ostateczność. Najpierw próbowałbym to załatwić z SONY.

#50 DAvID117

DAvID117
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 23:22:04

No właśnie jak dzwoniłem do Obsługi klienta to powiedzieli mi że jest cała dokumentacja serwisowania...
Już sie zastanawiałem nad jakąś petycją tyle, że nie wiem na co się mogę powołać, jakie prawa mi obowiązują.
Jeszcze do tego wszystkiego jakbym miał mało problemów to musiałem wysłać i będę musiał sprowadzić konsole z serwisu na własny koszt. Czyli wychodzi na to, że wydałem ponad 70 zł i czekałem prawie miesiąc tylko na to żeby usłyszeć, że nie chcą mi naprawić konsoli. A jak pisałem wcześniej w ps3 działało wszystko oprócz czytnika... Nie wiem, może się nie znam ale według mnie gdyby popsuło się coś z zasilaniem to chyba w ogóle konsola nie powinna się odpalać, nie?

#51 Dante

Dante

Super Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1073 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 23:50:25

Najlepiej zadzwoń do Serwisu Sony w Wa-wie i wyjaśnij sprawę. Są 3 możliwości:

a) Kretyni z Wrocławia wysłali im nie twoją konsolę

Kretyni z Wrocławia nie powiedzieli serwisowi na czym polega problem z konsolą

c) Kretyni z Wrocławia uwalali ci gniazdo napięcia

Swoją drogą człowieku to chyba zwariowałeś do reszty, żeby konsolę wysyłać zamiast ją normalnie zawieźć. PS3 jest urządzeniem ciężkim, delikatnym o skomplikowanej architekturze, nie zdziwiłbym się gdyby to kurier w czasie transportu do nich coś z tym portem zmajstrował - "a walnę jedną na drugą, nic im się nie stanie"...
www.motosquad.boo.pl
Aktualnie PSP-2000, PS3 Slim 250GB i stary dobry PSX
Były posiadacz Playstation 3 60GB, Wii, PS2 jak i Xboxa 360

#52 razik

razik

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 146 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 00:15:09

Zadzwonić można, ale ja bym jednak obstawał przy faksie , zawsze to jakaś dokumentacja na przyszłość w razie złego obrotu sprawy.

@Dante bez przesady, niejeden sprzęt jeździ po świecie kurierem w tę i z powrotem. Jak był w pudełku z tymi zabezpieczającymi kartonami nic nie powinno się wydarzyć.

#53 kowex1986

kowex1986
  • Newbie
  • 18 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 00:22:27

Wlasnie w Tym tygodniu mam wziasc ps3 z centrum sony w Radomiu.. i nie wyobrazam sobie sytuacji, ze konsola mi pada a oni nie chca mi jej naprawic. ja rozumiem jakby konsolka spadla np ze stolu i rozpieprzyla sie w drobny mak... ale takie cos??

Radze ci osobiscie zawiesc ps3 do tego cholernego centrum sony i powiedziec im w oczy na czym rzecz polega.. a jezeli ci jeszcze spieprzyli gniazdo napięcia i zgonili to na ciebie, to zrobic im awanture, bo to nie sa klocki lego za 20 zl..

#54 Hades26

Hades26

Admin innego forum :)

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2606 postów
  • Gadu-Gadu

Napisano 12 styczeń 2008 - 00:29:03

Moim zdaniem to idź do ten tego gościa od Praw Konsumenta gdzie tam u Ciebie jest, powiedz mu co i jak ze sprawą wygląda i niech Ci napisze fachowe pismo do serwisu! Kilka razy mi to pomogło! Druga sprawa, jak płacisz raty to sprawa wygląda inaczej... nie Ty jesteś właścicielem PS3 tylko bank w którym wziąłeś kredyt, tym samym musisz zgłosić do banku zaistniała sytuację i to oni powinni się tym też zajmować (jak kupiłem po premierze PS2 ze zwalonym napędem to bank mi pomógł z serwisem)... zatem spróbuj!

#55 estro_pajo

estro_pajo

Użytkownik

• Newbie
  • Pip
  • 170 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 00:30:41

co racja to racja.
Jesli to byla tylko optyka, a oni cos z gniazdem wymyslaja to z pyskiem do nich i wygladaj groznie. Czesto to pomaga, tylko trzeba face to face, bo przez telefon to wszyscy kozacza. Idzze do nich i powiedz, zeby ci kitu nie wciskali, bo bylo tak i tak i weisz co poszlo, wiec niech ci nie wymyslaja. Po prostu nie moga ci odmowic serwisowania i tyle!

Inna sprawa z tym kurierem - jestes pewien, ze dobrze zapakowales? Wiesz, babelki, te 'marshmallowy' z plastiku i inne takie? Jak tak to zrob im burde, bo to nie sa klocki kurde lego. Mimo to - jesli nie sporzadzili protokolu szkodowego to kij im w oko. Jak ty bys kupowal od nich ps3, przyszlaby do ciebie kurierem, a ty odbierasz, podpisujesz, otwierasz pudlo po jakims czasie, a tak konsola cala potrzaskana to nikt by ci tego nie uwzglednil. Przesylke otwiera sie przy kurierze, a jak widac, ze cos jest nie tak to sporzadza sie odpowiedni protokol. Jesli jest to zewnetrzne uszkodzenie gniazda to powinni to zobaczyc, skad masz wiedziec, ze to nie oni spieprzyli. Albo lepiej, jesli oni wysylali to z wroclawia do wawy to moze oni zle zapakowali i sie poobijalo?

Po prostu nie ma tak, ze ci odmawiaja i tyle. Ma byc zrobione.
Dołączona grafika

#56 kowex1986

kowex1986
  • Newbie
  • 18 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 08:38:50

no ...... wiadomo ze każdy chce być grzeczny ale jeśli twoja uprzejmość nie skutkuje to trzeba
troszke dymu zorbić.....

miałem podobny przypadek z głośnikami tylko za 350zł i nie w centrum sony
..... padły po 20 minutach grania a oni mi powiedzieli ze musiałem je zle podłączyc....

tak zaczołem drzeć jape w miejscu gdzie było duzo osob ze koleś nie wiedział co zrobić
i przyniosł nowe xD

Nom ale tu wchodzi kasa dużo większa od 350 zł i trzymam kciuki ze ci sie udaa.....

#57 TheMichal

TheMichal

Super Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4682 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:11:03

Zadzwoń do Sony Poland (telefon masz na pudełkach z grami w formie naklejki) i powiedz o swoim problemie, o tym że gry nie chciały chodzić i że wysłałeś konsolę z dobrym wejściem zasilającym. Jeśli tam Cię oleją to zgłoś się do Federacji Konsumentów i dochodź swoich praw, bo jeśli u Ciebie działało to znaczy że albo kurier albo Sony zepsuło Ci konsolę...

#58 DAvID117

DAvID117
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:17:58

Konsolę wysłałem zapakowaną w oryginalnym pudełku, zawiniętą w gąbkę i kartony zabezpieczające w środku firmą kurierską UPS, paczka była ubezpieczona, dlatego wydaje mi się, że kurier nic nie namieszał. Ewenualnie coś się musiało wydarzyć w serwisie we Wrocławiu...
I jest jezcze jeden problem... Konsola nie jest na mnie, tzn. nie ja płacę raty... I teraz nie wiem, czy jak sam tam pojadę to czy i nie wyskoczą z tekstem, że chcą rozmawiać z osobą na którą jst podpisana umowa na kredyt ratalny...
Do Warszawy już dzwoniłem i to nic nie pomogło, bo oni "podtrzymują decyzję wewnętrznego serwisu".
Najpierw pojade osobiście po PS3 i zobacze jak ona wygląda... Jak tam nic nie wymłodzę to zostaje mi bank i UOKIK...
W każdym bądź razie na pewno nie bedę się dawał robić w balona i będę walczył. Tyle.

Takie rzeczy to tylko w Polsce...

#59 TheMichal

TheMichal

Super Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4682 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:23:12

Wydaje mi się, że pisemne upoważnienie wystarczy...

#60 Mario

Mario
  • Newbie
  • 42 postów

Napisano 13 styczeń 2008 - 21:43:18

No i dupa, konsola dzisiaj mi się rozwaliła a dokładnie taki samiutki przypadek co kolega wyżej napisał: Play nie czyta płyt !! A zaczęło to się wszystko od tego kiedy klikając na guzik znajdujący się ponad zielonym światełkiem w celu restartu konsoli włożyłem płytę do napędu kiedy światełka już migały. Nastąpiła chwila kompletnej ciszy i uruchomiłem konsole i od tego momentu już żadnej płyty PS3 nie widzi ( przez takie coś czytnik siadł ?, beznadzieja )

Ciekawe ile czasu naprawa zajmie....

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ps3, problem, awaria, serwis, zepsuta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Font:
Arial | Calibri | Lucida Console | Verdana

Font Size:
9px | 10px | 11px | 12px | 10pt | 12pt

Color: